Pazar, 19 Mayıs 2019
.
.
chevron_left chevron_right
AVM Etkinlikleri İstanbul

Robotik Kodlama Etkinliği Devam Ediyor

Bugüne dek 1.500'den fazla çocuğun katıldığı Marmara Forum Çocuk Kulübü robotik kodlama etkinliği, yoğun istek üzerine Eylül ayında da devam ediyor.

Robotik Kodlama Etkinliği  Devam Ediyor

Çocukların bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimlerine yönelik eğlenceli ve eğitici etkinlikler alanında Türkiye'de ilklere imza atan Marmara Forum Çocuk Kulübü'nün ağustos ayı boyunca her hafta sonu gerçekleştirdiği Yaz Okulu etkinliğine 1.500'den fazla çocuk katıldı.

Yoğun katılım ve istek üzerine Eylül ayında da devam etmesi kararlaştırılan etkinlik kapsamında, çocuklar “Motorlu Robotik ve Kodlama 4.0” ve “Motorlu Robotik ve Kodlama 8.0” atölyelerinde buluşuyor. 
 
Her ay milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan İstanbul'un alışveriş ve eğlence merkezi Marmara Forum, Çocuk Kulübü ayrıcalığı ve toplumsal sorumluluk bilinciyle kurguladığı özel projeleri kapsamında gerçekleştirdiği ve ağustos ayı boyunca her hafta sonu 5-8 yaş çocuklar için Motorlu Robotik ve Kodlama 4.0, 9-12 çocuklar için de Motorlu Robotik ve Kodlama 8.0 atölyelerinde 1.500'den fazla çocuğu ağırladı.

Marmara Forum Çocuk Kulübü'nün bu özel etkinliğine aileler ve çocuklar tarafından gösterilen yoğun ilgi sonucu, atölyelerin eylül ayında da devam etmesi kararlaştırıldı.  Geleceğin robot mühendislerini buluşturan atölyelerde katılımcı çocukların projelerde ve oyunlarda kendini rahatça ifade edebilmesini sağlamak, özgüvenlerini ve hayal güçlerini geliştirmek, eleştirel düşünce ve yaratıcılıklarını ön plana çıkartmak hedefleniyor.

Marmara Forum Çocuk Kulübü robotik kodlama projesi, 1-2, 8-9, 15-16, ve 22-23 ve 29-30 Eylül günleri, 13.00-20.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Atölye kapsamında kodlama eğitimi alacak olan çocuklar, etkinliğe özel kurulan alanda gruplara ayrılarak istenilen hedefe en kısa sürede ulaşmaya çalışacak.

Çocukların sanat ve bilim gibi alanlara olan ilgisini ve eğilimini artırmak ve her çocuğun özel eğitim metotlarından yararlanmasını sağlamak üzere ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Marmara Forum Çocuk Kulübü robotik kodlama atölyelerine tüm çocuklar davetli!

Bölge: Etiketler:
VİDEO GALERİ
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE